?https://www.traditionrolex.com/44 https://www.traditionrolex.com/44 https://www.traditionrolex.com/44 Leonido Donskio biografija - LEONIDAS DONSKIS
LT | EN
LEONIDAS DONSKIS
https://www.traditionrolex.com/44

Leonidas Donskis gimė 1962 m. rugpjūčio 13 d. Klaipėdoje. Jis buvo humanitarinių mokslų daktaras (1990 m. Vilniaus universitete) ir socialinių mokslų daktaras (1999 m. Helsinkio universitete, Suomijoje). L. Donskis buvo dviejų Europos universitetų garbės daktaras: Bradfordo universiteto Didžiojoje Britanijoje (2011 m.) bei Tirgovištės (Târgovişte) Valachijos universiteto Rumunijoje (2014 m.). 

L. Donskis dirbo JAV, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Suomijos, Estijos ir Vengrijos universitetuose bei pažangiausių tyrimų centruose. Nuo 1997 m. dėstė Helsinkio universitete, nuo 2007 m. – Bolonijos universitete, Italijoje, ir Corvinus universitete Budapešte, Vengrijoje. L. Donskis yra daugiau nei 50 knygų ir daugiau nei 500 straipsnių Lietuvos bei užsienio plačiajai ir akademinei spaudai autorius. Jo lietuvių ir anglų kalbomis parašyti darbai išversti į Brazilijos portugalų, čekų, danų, estų, ispanų, italų, korėjiečių, lenkų, olandų, portugalų, rumunų, rusų, serbų, suomių, švedų, turkų, ukrainiečių, vengrų ir vokiečių kalbas. Tarptautinėje akademinėje leidykloje Rodopi (Amsterdamas ir Niujorkas) L. Donskis įkūrė ir redagavo vienintelę Europoje ir pasaulyje stambią akademinę knygų seriją iš Baltijos studijų On the Boundary of Two Worlds. Sykiu Rodopi jis redagavo didžiausią pasaulyje filosofijos knygų seriją VIBS–Value Inquiry Book Series.
 
Leonidas Donskis - filosofas, politikos teoretikas ir komentatorius, idėjų istorikas ir socialinis analitikas. Būdamas vieša figūra Lietuvoje, reiškėsi kaip žmogaus teisių ir pilietinių laisvių gynėjas. 2004 metais Europos Komisija suteikė jam Tolerancijos ir įvairovės ambasadoriaus Lietuvoje titulą. 2009-2014 metais Leonidas Donskis buvo Lietuvos atstovas Europos Parlamente ir dirbo Liberalų ir demokratų aljanso „Už Europą“ frakcijoje ALDE. Jis buvo ne tik šios trečios pagal dydį Europos Parlamento politinės grupės koordinatorius žmogaus teisių klausimais, bet ir parengė vieną svarbiausių Europos Parlamento dokumentų žmogaus teisių srityje - metinę ataskaitą dėl žmogaus teisių ir demokratijos padėties pasaulyje 2011 m. 2015 m. L. Donskis apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi.
 
Prieš tapdamas Europos Parlamento nariu L. Donskis buvo Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto profesorius ir dekanas, Helsinkio universiteto socialinės ir moralės filosofijos docentas. Sykiu Talino universiteto filosofijos ir kultūros teorijos ekstraordinarinis vizituojantis profesorius Estijoje. Po kadencijos Europos Parlamente Leonidas Donskis grįžo į Vytauto Didžiojo universitetą, dėstė; įkūrė ir vadovavo „Academia Cum Laude“, skirtą gabiausiems studentams. 

Leonidas Donskis staiga mirė 2016 metų rugsėjo 21 dieną, palikdamas didžiulę tuštumą Lietuvos viešajame ir akademiniame gyvenime. 
LEONIDO DONSKIO KADENCIJA EUROPOS PARLAMENTE
(2009-2014)