RSS
LT
EN
Naujienos Publikacijos VEIKLA BENDRADARBIAVIMAS MINTYS IR AFORIZMAI
Struktura
NAUJIENOS
Spalio 27, 2016
L. Donskis pagerbiamas Baltarusijoje 
Baltarusijos "Skrajojantis" univeristetas Лятучы ўніверсітэт spalio 29 dieną, 17 valandą, rengia Leonido Donskio atminimui skirtą viešą paskaitą „In memoriam Leonidas Donskis: filosofijos idėjos ir viešoji politika“. Paskaitą skaitys VDU docentas dr. Rūstis Kamuntavičius. Plačiau apie renginį čia (baltarusių kalba). 
Spalio 19, 2016
L. Donskis bus pagerbtas ten, kur pats norėjo sukalbėti žydišką maldą 
Sekmadienį, spalio 23 dieną, 15 val. neseniai mirusio Leonido Donskio atminimas bus pagerbtas Butrimonyse, pagrindinėje žydų masinių žudynių vietoje. L. Donskis yra sakęs, kad jaučia moralinę pareigą ten kadišą sukalbėti su žydais. Sekmadienį kadišą atliks operos solistas Rafailas Karpis. (Tęsti...)
Spalio 17, 2016
Leonido Donskio atminimui – vakaras šv. Ignoto bažnyčioje 
Kunigas Algirdas Toliatas visus, kuriems brangus Leonido Donskio atminimas, spalio 21 dieną, 19 valandą, kviečia į maldos ir atminimo vakarą šv. Ignoto bažnyčioje (šv. Ignoto g. 6, Vilniuje).Leonidas Donskis, kurį su kunigu A. Toliatu siejo sielų bičiulystė, vos prieš keletą mėnesių parašė pratarmę jo pamokslų knygai „Žmogaus ir Dievo metai“. (Tęsti...)
Spalio 17, 2016
Kadišas Leonidui Donskiui Butrimonyse 
Šviesaus atminimo prof. Leonidas Donskis: „Aš būčiau laimingas, jeigu kas nors panašaus man gyvam esant įvyktų Butrimonyse... Jaučiu moralinę pareigą ten kadišą sukalbėti su žydais...“ (š.m. rugpjūčio 31 d. DELFI TV laida, Molėtų eitynių kontekste). Spalio 23 d. 15 val. Butrimonyse, pagrindinėje žydų masinių žudynių vietoje, pagerbsime a.a. Leonido Donskio atminimą, Kadišą atliks Rafailas Karpis. Visi laukiami. (Tęsti...)
Spalio 10, 2016
Daugiakultūriame centre – užburiantis koncertas 
Atrodo, vos prieš keletą savaičių Kėdainių daugiakultūriame centre skambėjo ramus profesoriaus, filosofo Leonido Donskio balsas, įkvepiantis gyventi be pykčio, o štai darganotą spalio 10-osios vakarą čia pat jau skambėjo jo atminimui skirtas koncertas. (Tęsti...)
PUBLIKACIJOS
Rugsėjo 19, 2016
Ar mūsų laukia Vengrijos ir Lenkijos scenarijus? 
Kodėl Višegrado šalys taip pasikeitė tapdamos ES problema, sykiu ir pačios persiimdamos ES atžvilgiu mažų mažiausiai dvilype retorika? Kuo jos nusivylė Europos klube? Ko jos ten ieškojo ir nerado? O gal jos paprasčiausiai negali pabėgti nuo pačių savęs, savo traumų, įtampų ir problemų? (Tęsti...)  
Rugsėjo 12, 2016
Nemylima Europos Sąjunga 
Neseniai Tomas Venclova man išsakė svarbią mintį. XX a. istorija parodė, kad liberalizmas ir juo pagrįsta socialinė ir moralinė tvarka masių nebeįkvepia. Šiandien pasaulyje vyksta didžiulio masto liberalizmo krizė – deja, visų pirma Europoje ir JAV, t.y. savo istorinėse citadelėse. (Tęsti...)
Rugsėjo 09, 2016
Death of Utopia 
Niccolò Machiavelli, the quint-centenary of whose Discourses on Livy will be celebrated in 2017 as a great event in European history of political ideas (the treatise was written around 1517) is regarded as one of the founding fathers of modern political thought, and rightly so. (Tęsti...)
Rugsėjo 09, 2016
Kur mūsų politikos žvaigždės? 
Ar Lietuvoje yra talentingų politikų, kuriais šalis galėtų didžiuotis? Ar Vytautas Landsbergis yra vienintelis Lietuvos politikas, iš tikrųjų žinomas ir gerbiamas pasaulyje, kaip neretai daugelis mano? Ar esama rezervų, kurie leistų tikėtis naujų ryškesnių politikos figūrų? (Tęsti....)
Rugsėjo 05, 2016
Utopijos metai 
Šiemet sukanka 500 metų vienam iš paslaptingiausių kūrinių Europos literatūros ir filosofijos istorijoje – Thomo More’o „Utopijai“. Ji buvo išleista Londone 1516 m. Parašyta lotynų kalba, po More’o mirties ji buvo išversta į anglų kalbą. (Tęsti...)
Paieška
Pasidalinkite informacija apie Leonido Donskio atminimui skirtas iniciatyvas
 
 

HTML hit counter - Quick-counter.net
   
     
Sprendimas: Intesp@