RSS
LT
EN
Naujienos Publikacijos VEIKLA BENDRADARBIAVIMAS MINTYS IR AFORIZMAI
Struktura
NAUJIENOS
Gruodžio 11, 2015
L. Donskis: negali užmerkti akių, kai žlunga valstybės 
"Viskas bus gerai, bet visiškos ramybės ir rojaus jau niekada nebebus", – apie pabėgėlių krizę kalba filosofas, humanistas  prof. Leonidas Donskis. Jo manymu, Europa susiduria su rimtais išbandymais, tačiau apokaliptinio scenarijaus nepripažįsta. (Tęsti...)    
Gruodžio 07, 2015
L. Donskis: „Manau, jau subrendome pasirinkti tarp saugumo ir laisvės“ 
„Prie šiandieninės krizės Europą atvedė jos neveiklumas užsienio politikoje ir vienintelė, kuri dabar gali kažkiek padėti stabilizuotis, yra Turkija. Mums reikėtų nepamišti, kad laisvė visada reiškia kažkokį nesaugumą, o stiprūs mes esame tik vieningi ir nepraradę realybės jausmo“, – sako filosofas ir profesorius Leonidas Donskis. (Tęsti...)
Gruodžio 03, 2015
Democracy and Revenge 
Clarion Dialogue with Dr. Leonidas Donskis (Tęsti...)
Gruodžio 03, 2015
L. Donskis: „Universitetas mūsų akyse nustojo būti akademine institucija ir virsta vadybine įstaiga“ 
„Universitetai tampa vadybinėmis korporacijomis, ir nugali tie, kas išmoko geriau pumpuoti pinigus iš įvairių fondų. Iš Lietuvos aukštųjų mokyklų reikalaujama konkuruoti su Europos universitetais, tačiau pamirštama, kad kai kurių jų biudžetas didesnis nei visos Lietuvos“, – sakė antradienį Šiaulių universitete svečiavęsis profesorius ir filosofas Leonidas Donskis. (Tęsti...)
Gruodžio 03, 2015
Diskusija „Atkurta Lietuva – atvirėjanti, uždarėjanti?“ (video) 
Atviros Lietuvos Fondo 25-mečiui skirtos diskusijos „Atkurta Lietuva – atvirėjanti, uždarėjanti?“, kurioje ir dalyvavo Leonidas Donskis, vaizdo įrašą rasite čia
Lapkričio 25, 2015
L. Donskis apie Cz. Miloszą, Šetenius ir Kauno Santaros Šviesos klubą (video) 
Leonidas Donskis LRT laidos "7 Kauno dienos" žiūrovus vedžioja po Cz. Miloszo gimtinę Šetenius. Įrašą žiūrėkite čia
PUBLIKACIJOS
Sausio 25, 2016
Neapykanta, mano meile... 
Ką reikia daryti šiandien, kad greitai išgarsėtum? Akivaizdu – būti auka. Arba viešinti savo privatų gyvenimą. Arba taip bijoti, kad savo baime užkrėstum kitus. Arba nekęsti – taip stipriai, kad visi patikėtų, jog tavo neapykantos objektas sugriovė visų laimę ir gyvenimą. (Tęsti...)
Sausio 18, 2016
Pasidavimas ir Europos savižudybė? 
Prancūzų rašytojo Michelio Houellebecqo naujasis romanas „Pasidavimas“ (Soumission) tapo literatūrine sensacija visų pirma dėl savo temos – jame vaizduojama 2022 m. musulmoną valstybės prezidentu išrinkusi ir islamą oficialia savo religija paskelbusi Prancūzija. (Tęsti...)
Sausio 11, 2016
Karas kaip pramoga 
Kas yra putinizmas? Savo humoristiniame politikos žodynėlyje „Viskas, ką jūs visada norėjote žinoti apie politiką (bet bijojote paklausti)“ putinizmą apibrėžiau pagal analogiją su Vladimiro Lenino fraze apie komunizmą („Komunizmas – Tarybų valdžia plius visos šalies elektrifikacija“): „Putinizmas – banditų valdžia plius visos Europos šrioderizacija“. (Tęsti...)
Sausio 06, 2016
Suklastota tikrovė 
Ar mus valdo tiesa? Ar ji iš tikrųjų mums gyvybiškai svarbi? Juk už ją mirė didieji tiesos ir tikėjimo kankiniai. O jei liūdna tiesa yra tai, kad Tiesa iš tikrųjų būtina nedidelei žmonijos daliai, – kaip mus įtikinėja iškilūs modernieji filosofai, – tada lieka klausimas, o kas gi valdo didžiąją žmonijos dalį? (Tęsti...)
Gruodžio 28, 2015
Stebuklai 
Kas yra optimizmas? Kitas žodis tikėjimui nusakyti – tikėjimui savimi, žmonija, idėjomis, etika, aukštesne tikrove, Dievu. Jei norite, tai tikėjimas ar nuojauta, kad gyvename geriausiame iš visų galimų pasaulių (ar sau geriausioje vietoje), net jei jame nestinga žiaurumo ir neteisybės. (Tęsti...)
Gruodžio 19, 2015
Mano juoko ir užmaršties miestas 
Milanas Kundera savo romane „Juoko ir užmaršties knyga“ Prahą pavadino užmaršties miestu – vaiduokliu, neturinčiu jokios atminties. Pasak jo, Prahos atmintį istorija ištrynė du kartus: pirmą kartą – kontrreformacijos metu, antrą – komunizmo laikotarpiu. (Tęsti...)    
Paieška
Bendraukime
 
 

HTML hit counter - Quick-counter.net
   
     
Sprendimas: Intesp@