NAUJIENŲ CENTRAS NUOSTATOS APIE L. DONSKĮ APIE KOMANDĄ VEIKLA EP
Struktura
Žiniasklaidoje  atgal
1
Siųsti draugui Dalintis Tweeter Dalintis Facebook
Lapkričio 19, 2011

Antroji lapkričio savaitė Gargždų „Minijos“ vidurinėje mokykloje besimokančių dvyliktokių trijulei buvo tikrai ypatinga ir labai įsimintina: Klaipėdos universiteto informologijos studenčių organizuojamo informologijos specialybei populiarinti skirto konkurso „Informacijos guru“ nugalėtojos Miglė Dirgėlaitė, Viktorija Piaulokaite ir aš, Emilija Riaukaitė, išvykome į Briuselį. Savaitę trukusioje kelionėje aplankėme net penkias valstybes bei pamatėme vienus gražiausių Europos miestų: Prahą, Amsterdamą bei Briugę, tačiau pagrindinis jos tikslas buvo aplankyti Briuselyje Įsikūrusį Europos Parlamentą, susipažinti su jo istorija ir veikla, o svarbiausia – susitikti su šio prizo įsteigėju, europarlamentaru, politiku, akademiku, rašytoju visuomenės veikėju ir, beje, buvusiu gargždiškiu Leonidu Donskiu.

 

Susitikimas su L. Donskiu – Europos Parlamente

Europos Parlamentas įsikūręs pačiame Briuselio centre, kur sutelkta daugelis Europos Sąjungos institucijų, tarp kurių – NATO, Pasaulinės muitinių organizacijos, Vakarų Europos Sąjungos būstinės, Europos Sąjungos komisija bei ES Regionų ir Ekonomikos, Socialinių reikalų komitetai. Visos kelionės metu mus lydėjusi L. Donskio biuro darbuotoja, jo padėjėja Eglė Andrijauskaitė šiek tiek supažindino mus su europarlamentarų veikla, pareigomis, galimybėmis, o atvykę į pagrindinį Europos Parlamento pastatą buvome supažindinti su kitomis jo padėjėjomis: Jurgita Chromanskyte bei Simona Lipštaite, kurios papasakojo apie savo kasdienybę ir veiklos sritis. Neilgai trukus, susitikome su pačiu Leonidu Donskiu. Jis mums pasakojo apie Parlamento sandarą ir savo veiklą ALDE (Liberalų ir demokratų aljanso už Europą) frakcijoje, kuri yra trečia pagal dydį politinė grupė EP. Jis taip pat atsakė į mūsų užduotus klausimus, išsakė savo požiūrį apie Parlamento veiklą Europos Sąjungos užsienio politikos srityje, išsamiai papasakojo apie savo pareigas ir ateities planus.

 

Biuras – dešinioji europarlamentaro ranka

Pokalbio metu L. Donskis pabrėžė biuro svarbą kiekvienam europarlamentarui. Pasak jo, neskaitant parlamento posėdžių ir plenarinių sesijų, apie 90 % jo darbo atlieka biuras, kurį gali sudaryti daugiausia trys padėjėjai Briuselyje ir neribotas skaičius padėjėjų atstovaujamoje šalyje. Sužinojome, kad biure planuojami įvairūs susitikimai, kuriama parlamentaro darbotvarkė, tvarkomi įvairūs dokumentai, kuriuos jam belieka tik pasirašyti. Padėjėjos paantrino jam ir pridūrė neretai pačios besilankančios įvairiuose viešuose renginiuose, kuriuose atstovaujančios L. Donskį (pavyzdžiui, jo remiamo ir palaikomo konkurso „Informacijos guru“ vertinimo komisijos pirmininko postą užėmė ne jis, o biuro darbuotoja Eglė Andrijauskaitė).

 

Ateityje – atgal į universitetą

Paklaustas, ar pertraukų tarp posėdžių metu jis bendraująs su kitais europarlamentarais iš Lietuvos, L. Donskis atsakė, kad jo ryšiai su lietuviais parlamente esą labai silpni, o su kai kuriais jis visiškai nesusitinkąs. Parlamentaras dar užsiminė, kad parlamente esant 700 narių, yra labai lengva „pasislėpti kitiems už nugarų“ nepadarant nieko naujo nei Europos, nei atstovaujamos šalies visuomenei. L. Donskis taip pat  pabrėžė, kad akademikų Europos Parlamente esama labai mažai. Buvęs VDU profesorius sakė vis dar sulaukiąs kvietimų dėstyti iš daugybės Europos bei pasaulio universitetų, tarp kurių – Bolonijos universitetas Italijoje bei Vilniaus Vytauto Didžiojo universitetas. Jis taip pat užsiminė skaitąs paskaitas ne tik Europos, bet ir kitų žemynų universitetuose. Paklaustas apie ateities planus, L. Donskis prasitarė apie norą ateityje vėl atsiduoti akademinei, kūrybinei veiklai bei grįžti dėstyti į universitetą.

 

Pareigingo politiko autoritetas

Po pokalbio su L. Donskiu apsilankėme posėdžių salėje. Joje tuo metu vyko posėdis, kuriame buvo diskutuojama apie Europos kosmoso politiką. Užsidėję ausines, galėjome girdėti žodinį diskusijos vertimą į anglų kalbą. Kiek vėliau, nusifotografavę su L. Donskiu prie platformos su ES šalių vėliavomis, palikome Europos Parlamento pastatą. Ši kelionė, o ypač susitikimas su L. Donskiu, paliko labai stiprų įspūdį. Supratome, kad šis žmogus tikrai yra tas, iš kurio turėtų pasimokyti ne tik politikai, bet ir kiekvienas save gerbiantis lietuvis.

 

Emilija Riaukaitė

Ši publikacija buvo išspausdinta Gargždų laikraštyje „Banga“.  Birželis 2018  
P A T K P Š S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
 
RSS
LT
EN
DARBOTVARKĖ
Paieška
Ką Jūs manote?
Kokia L. Donskio veikla Europos Parlamente buvo efektyviausia?
Veikla žmogaus teisių srityje
Darbas su Rytų Partnerystės ir postsovietinėmis šalimis
ES pirmininkavimo ES Tarybai sustiprinimas
Apklausų archyvas

Ar žinai...
Kurios valstybės yra kandidatės į Europos Sąjungą? (Tęsti...)

EP žodynas
Biudžetinės procedūros (Tęsti...)

HTML hit counter - Quick-counter.net


 
 
     
Sprendimas: Intesp@