NAUJIENŲ CENTRAS NUOSTATOS APIE L. DONSKĮ APIE KOMANDĄ VEIKLA EP
Struktura
2011 sausis Nr. 1 (5)  atgal
 
2011 sausis Nr. 1 (5)
WWW.DONSKIS.LT
POLITIKAS VISUOMENĖS VEIKĖJAS AKADEMIKAS
Vasaris - susitikimų Lietuvoje mėnuo

Vasaris mano darbotvarkėje skirtas susitikimams Lietuvoje. Esu suplanavęs Lietuvoje praleisti pusę paskutiniojo žiemos mėnesio ir aplankyti tiek didžiuosius, tiek mažesnius Lietuvos miestus: Vilnių, Kauną, Klaipėdą Šiaulius, Panevėžį, Marijampolę, Jonavą, Plungę, Mažeikius, Tauragę, Rokiškį, Gargždus, Kretingą ir Palangą. Daugumoje miestų dalyvausiu LR liberalų sąjūdžio organizuojamose susitikimuose su visuomene, jaunimu, bendruomenėmis, o Kaune bus surengtas nuotaikingas intelektualinis žaidimas „Protų mūšis su Leonidu Donskiu“. Vasario 18-20 dienomis dalyvausiu Vilniaus „Litexpo“ vyksiančioje Knygų mugėje, kur bus pristatyta nauja mano knyga „Galia, vaizduotė ir atmintis: politikos ir literatūros etiudai“, taip pat dalyvausiu diskusijose, kitų autorių knygų pristatymuose.

Laukiu susitikimų su Jumis!

Baltarusija - Europos Parlamento darbotvarkės centre

Po šventinės pauzės į posėdžius vėl susirinkę Europos Parlamento nariai netruko principingai reaguoti į po gruodžio 19-osios prezidento rinkimų susiklosčiusią situaciją Baltarusijoje. Sausio 12-ąją, dalyvaujant Baltarusijos opozicijos atstovams, EP pirmininkui Jerzy Buzek, ES plėtros ir kaimynystės politikos komisarui Štefan Füle, ESBO pirmininkaujančios Lietuvos atstovams, Briuselyje buvo sušauktas specialus EP Užsienio reikalų komiteto, Žmogaus teisių pakomitečio, delegacijos ryšiams su Baltarusija bei Delegacijos ES Rytų kaimynių (EURONEST) parlamentinėje asamblėjoje posėdis. O pirmojoje šių metų plenarinėje sesijoje Strasbūre EP priėmė principingą rezoliuciją, smerkiančią brutalios jėgos panaudojimą prieš protestuotojus Minske rinkimų dieną, reikalaujančią nedelsiant išlaisvinti visus sulaikytus asmenis bei raginančią oficialiajam Minskui taikyti ekonomines, įvažiavimo į ES ir kitokias sankcijas.

Sausio 13-oji - mūšis, kurį mes laimėjome

Sausį minėjome skausmingo, bet pergalingo įvykio mūsų tautos istorijoje - 1991 m. sausio 13-osios - dvidešimtąsias metines. Šia proga LR Nuolatinėje Atstovybėje Briuselyje surengto vakaro metu su mūsų tautai lemtingų įvykių herojumi – Aukščiausios Tarybos - Atkuriamojo Seimo pirmininku prof. Vytautu Landsbergiu kalbėjomės apie šiandienines įžvalgas po Kruvinojo sekmadienio praėjus dvidešimčiai metų.

Laisvės gynėjų dienos dvidešimtmečiui skirta ir mano publikacija Ukrainos savaitraščiui "Ukrainian Week".

ES santykiai su Turkmėnistanu: žmogaus teisės ir ekonominiai interesai

EP Užsienio reikalų komitetas sausį nusprendė pritarti glaudesniems Europos Sąjungos bei Turkmėnistano ryšiams - balsavo už ES partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimo su Turkmėnistanu ratifikavimo užbaigimą. Turėdamas informacijos, kad Turkmėnistane žmogaus teisių situacija tebėra tragiškos būklės, privalėjau prieštarauti savo kolegoms ir siūliau neskubėti ES ir Turkmėnistano santykiuose pradėti naują etapą. Nemanau, kad ekonominis suinteresuotumas Turkmėnistano dujomis yra pakankama priežastis užsimerkti prieš akivaizdžius nusikaltimus žmogaus teisėms ir orumui. Visgi kartu su bendraminčiais pavyko pasiekti, kad šis klausimas EP plenarinėje sesijoje būtų svarstomas vėliau nei buvo numatyta, taip pat rezoliucijoje labiau akcentuoti žmogaus teisių klausimus.

 

Kauno abiturientė - Mokomojo EP tarptautinėje sesijoje

Mano globojama Kauno „Saulės“ gimnazijos abiturientė Žymantė Sakalauskaitė dalyvaus Taline vyksiančioje projekto Mokomasis Europos Parlamentas (MEP) tarptautinėje sesijoje. Žymantė bus viena iš 160-ies finalinio šio projekto, kurio metu per sesijų simuliacijas vyresniųjų klasių moksleiviai gilinasi į EP funkcionavimo subtilybes, mokosi diskutuoti bei reikšti savo nuomonę aktualiais ES klausimais, etapo dalyvių. Linkiu Žymantei kuo didžiausios sėkmės!

 

 


  Gruodis 2017  
P A T K P Š S
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 
RSS
LT
EN
DARBOTVARKĖ
Paieška
Ką Jūs manote?
Kokia L. Donskio veikla Europos Parlamente buvo efektyviausia?
Veikla žmogaus teisių srityje
Darbas su Rytų Partnerystės ir postsovietinėmis šalimis
ES pirmininkavimo ES Tarybai sustiprinimas
Apklausų archyvas

Ar žinai...
Kiek šalių ir kurios įsivedė eurą, kai buvo pradėta euro cirkuliacija 2002 sausio 1? (Tęsti...)

EP žodynas
Komitetai (Tęsti...)

HTML hit counter - Quick-counter.net


 
 
     
Sprendimas: Intesp@